Arhitektuuripärl südalinnas

Foorumi arhitektid Tomomi Hayashi ja Hanno Grossschmidt planeerisid hoone pakkudes läbimõeldud lahendusi kõikidele majalistele mõeldes. Hoone valmis 2007. aastal.

Hanno Grossschmidt: “Tihedaks tervikuks õnnestus kokku pakkida väga palju eri funktsioone: kaubapassaaž, teenindus, toitlustus, bürood, korterid, maa-alune parkimine, alajaam ja lisaks ka avalik ruum katusel. Samuti olen rahul ventilatsioonilahendusega, kõik torud-restid-seadmed said hästi ära peidetud, need ei hakka kuskil silma. Keda huvitab, mingu ja mõistatagu, kuhu.”*

Eesti Arhitektuurikeskus kirjeldab Foorumit järgnevalt: “Foorumi keskus on omapärane hoone. See täidab kolme erinevat funktsiooni: kaks esimest korrust on poodide ja teiste kaubanduslike ettevõtete päralt, 3. – 8. korrus on korterite päralt ning tänava-äärse mahu taga on veel ka kuus korrust kontoripinda. Kogu kompleksile on omane tugevalt linnalik õhkkond. Peafassaad astub tänavajoonest märgatavalt tagasi, tekitades sellega kolmnurkse väljaku, mis kompenseerib mõningal määral diagonaalselt üle ristmiku paikneva eelnevalt tühja territooriumi täitmist Viru keskuse kolossiga. Asudes sadama ja Tallinna finantskeskuse vahelisel trajektooril, läbib maja ka kolm käiku. Nendest keskmine on poodidega ääristatud kaubatänav.

Kompleksi suur maht on jagatud neljaks suuremaks osaks, mida täiendavad nimetatud läbikäigud ja hooneosade vahele jäävad vaiksed siseõued. Sellisest ruumilisest ülesehitusest tulenevalt on hoone oodatust õhulisema ilmega. Tunnet võimendavad kaldus klaaspinnaga ja lainetava vormiga rõdud tänava kohal.

Hoone lihvitud olemust täiendab detailirohke, põneva materjalikasutusega ja kohati tembutav sisekujundus. Kaubatänav, mis läbib pikiteljel tervet hoonet, on viimistletud tumepruunides ja kuldsetes toonides, andes sellele vägagi elegantse väljanägemise.”**

* https://ekspress.delfi.ee/artikkel/42264393/loogiline-ja-veenev-elegants  
** https://eestiarhitektuur.ee/projekt/foorum-commercial-and-residential-complex/

Liitu meie uudiskirjaga